A Worldcoin nyílt forráskódúvá teszi az Orb szoftvert
A Worldcoin nyílt forráskódúvá tette az íriszszkennelő Orbs szoftverének összetevőit, valamint egy ú adatvédelmi funkciót is bevezetett.
A Worldcoin az átláthatóságon dolgozik
A Worldcoin Foundation egy blogbejegyzésben jelentette be, hogy az íriszszkennelő Orbs szoftverének összetevőit nyílt forráskódúvá tette, így azok nyilvánosan elérhetővé váltak.
A bejelentés szerint az Orb szoftver alapvető összetevői a GitHub-on érhetőek el MIT/Apache 2.0 kettős licenc alatt. Az új nyílt forráskódú komponensek "kiegészítik" a korábban kiadott hardvereket.
A kiadás tartalmazza az Orb kódját, amely kulcsfontosságú a képek rögzítéséhez és biztonságos átviteléhez a termék alkalmazásába.
A Worldcoin szerint a nyilvánosan elérhető szoftver és az íriszfelismerő tárolók "jelentős előrelépést" jelentenek az Orb képfeldolgozásának átláthatósága és az ellenőrizhető adatvédelmi állítások megteremtése terén.
Az Orb szoftver új adatvédelmi funkcióval is bővül
Amellett, hogy a Worldcoin mögött álló, hírhedt szemet szkennelő Orb szoftverének további tulajdonságai is nyilvánosságra kerültek, egy másik adatvédelmi funkciót is felfedett a csapat, a "Personal Custody"-t.
Ez az új funkció lehetővé teszi az egyes felhasználók számára, hogy a Worldcoin részére átadott adataikat az Orb privát kulcsával aláírt, majd a felhasználó által megadott nyilvános kulccsal titkosított adatcsomagon keresztül saját maguk őrizzék, mielőtt a felhasználó mobiltelefonjára továbbítják.
A fejlesztő szerint ez azt jelenti, hogy a felhasználók "mindig ellenőrzés alatt tartják adataikat", és csak az egyén tudja visszafejteni ezeket a biometrikus adatokat. A Worldcoin így nyilatkozott:
Miután a titkosított adatokat elküldtük az Orb-ról az egyén World App-jára, ezekről az adatokról sehol nem jönnek létre titkosítatlan másolatok.
A fejlesztő szerint a funkció potenciálisan csökkentheti az esetek számát, amikor a felhasználóknak vissza kell térniük egy Orb-ra, hogy ellenőrizzék World azonosítójukat.
Mi lehet az oka a frissítésnek?
Fontos megjegyezni, hogy a Worldcoin frissítése épp akkor történik, amikor a vállalatot a globális szabályozó hatóságok adatvédelmi aggályok miatt vizsgálják. Március 21-én a kenyai kormány elutasította az Egyesült Államok kormányának kérését, hogy vonja vissza a Worldcoin projekt felfüggesztését.
A kormány közölte, hogy megtiltja a Worldcoin tevékenységét az országban, amíg a kenyai emberek biztonságáról és a pénzügyi adatok sértetlenségéről nem tudnak megbizonyosodni.
Március 18-án a Worldcoin azt írta, hogy "törvényesen működik minden olyan helyen, ahol elérhető", és teljes mértékben megfelel az adatgyűjtésre és adattovábbításra vonatkozó összes törvénynek és szabályozásnak.
Március elején azonban további visszautasításokat kapott. Ezúttal a spanyol adatvédelmi ügynökség követelte, hogy a Worldcoin hagyja abba az adatgyűjtést és -feldolgozást helyben, és ideiglenes működési tilalmat rendelt el.
A Worldcoin társalapítója Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója, amely a mesterséges intelligencia (AI) alapú chatbot ChatGPT mögött álló cég. Az OpenAI-t jelenleg is vizsgálják, amiért úgy döntött, hogy nem teszi nyílt forráskódúvá a mesterséges intelligencia modelljeinek kódját.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.