Claymore bányászprogram szakszerű beállítása érthetően

Szerző: | ápr 3, 2020 | Cryptofalka start, Kriptovaluta

Egy részletes útmutató hogyan hozd ki a Claymore bányászprogram segítségével a maximumot a kriptovaluta bányászáshoz használt kártyáidból! 

 

Claymore bányászprogram – Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner v15.0

Jelenleg ez a Claymore bányászprogram legújabb verziója, 300-400 közötti Dag támogatással. Itt találtok Bitcointalk linket, teljes leírással. Illetve jelenleg letölteni innen tudod. Sajnos a Chrome veszélyes fileként érzékeli, ezért lefogja tiltani. Vagy oldd fel a tiltást, vagy használj kevésbé okos böngészőt a letöltéshez (pl. Internet Explorer)

Ha letöltöttük, csomagoljuk ki. Nevezzük át a mappát egyszerűbbre, erre az elérési út miatt lesz szükség.

claymore bányászprogram

  •  Ezek után nyissuk meg a mappát,
  •  Jobb klikk az EthDcrMiner64.exe-re
  •  Properties (Tulajdonságok)
  •  Compatibility fül
  •  Majd pipáljuk ki a Run this program as an administrator (Program futtatása rendszergazdaként) dobozát.

claymore bányászprogram

Ezt követően jobb klikk a start batra, edit (szerkesztés) és állítsuk be a környezeti paramétereket.

Másoljuk ezt a program elé:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

Majd adjuk meg az elérési utat. Fontos! A mappa nevének mindenképpen egyszerűnek kell lennie, illetve az elérési útban nem lehet sem ékezet, sem szóköz, mert a Windows nem fogja megtalálni. Amennyiben van pl. C:\Users\Tamás pc\Desktop\Claymore146 másoljuk a mappát egyenesen a C meghajtóra.
Pl. C:\Claymore146. Az elérési út mindenképpen legyen idézőjelben. EthDcrMiner exe, és az elérési út közé se felejtsünk el \ -jelet tenni. Ha mindent jól csináltunk így néz ki most a start batunk.

claymore bányászprogram

Következő lépésben állítsuk be a poolt, az egyszerűség kedvéért bányásszunk eth-t Nanopoolon. Írjuk be a pool címét, portját, majd saját wallet címünk. Ezután próbáljuk ki, elindul-e a program, ha igen jöhetnek a Claymore bányászprogram további beállításai.

 

Claymore bányászprogram egyedi beállításai

Először is töltsük le a GPU-Z nevű programot innen, hogy tisztában legyünk kártyánk memóriájának típusával. Nálam jelenleg egy Hynix memóriával szerelt darab ketyeg.

claymore bányászprogram

Az összes egyedi beállítást a batch fileba kell írnunk, a walletcím/workername után.

-tt parancs: Célhőmérsékletnek 60-65 fokos üzemi hőmérsékletet javasolok, ebben az esetben “-tt 65” hatvanöt fokon fogja tartani a bányászprogram a kártyánk. Statikus ventilátor sebességet is beállíthatunk, amennyiben az érték elé mínuszt teszünk “-tt -50” ez ebben az esetben 50%os ventilátor fordulatszámot jelent.

-tstop parancs: Ha a kártya eléri ezt a hőmérsékletet, a bányászat leáll pl “-tstop 85”

-fanmin parancs:  A kártya legalacsonyabb ventilátor sebessége százalékban pl “-fanmin 30”. Csak abban az esetben működik, ha maga a bányászprogram vezérli a hűtést.

-fanmax parancs: A kártya maximális ventilátor sebessége százalékban pl “-fanmax 60”. Csak abban az esetben működik, ha maga a bányászprogram vezérli a hűtést.

-powlim tdp limit parancs: Főként nvidia kártyáknál használatos “-powlim -20” ez 80%-os tdpt jelent. Kártyánként állítható “- powlim -20,-30,0”. Ezzel a paranccsal optimalizálhatjuk Nvidia kártyáink fogyasztását.

-cvddc magfeszültsé parancs: Csak AMD kártyáknál (rx5xx,rx4xx), viszont a kártyák fogyasztása főként ettől függ. Kéz a kézben jár a magórajellel. Segítségével állíthatjuk energiatakarékosra, optimalizáltra, vagy teljesítmény centrikusra a kártyánk. Itt vissza térünk az első pontra, a kártya ram típusára. Az energiatakarékos beállítás nagyban függ attól, hogy milyen rammal szerelt a kártyánk. Samsung rammal szerelt darabok a legjobban alulfeszelhetőek. Náluk a fogyasztás akár 750-800w köré is levihető egy hatos rig esetén. Viszonylag kevés teljesítmény vesztés mellett.

Vágj bele most a kriptovaluta bányászatba! Kriptovaluta bányászgép eladás, optimalizálás, beüzemelés

 

További Claymore parancsok

-cclock parancs: Kártyánk magjának az órajele

  • AMD kártyáknál: minél magasabb (és a core voltage is) annál nagyobb a fogyasztás. Konkrét értéket kell megadni pl: “-cclock 1200” kártyánkénti érték is megadható “-cclock 1200,1140,1200,1200”
  • Nvidia kártyáknál +/- előjellel adható vagy vehető el órajel. Szintén több kártyára adható meg egyszerre több különböző érték pl “-cclock +100,-100,+0”. Fontos, hogy NVIDIA kártyák esetében ennek nincs kihatása a fogyasztásra.

-mclock parancs: Memória órajele kártyánk teljesítménye, főként ettől függ.

  • Amd kártyáknál: kívánt értéket kell megadni, szintén megadható kártyánként pl.” -mclock 1950,1980,2100″
  • Nvidia kártyáknál +/- előjellel adható vagy vehető el órajel. Szintén több kártyára adható meg egyszerre több különböző érték pl “-mclock +300,+400,+0,-100”

-mvddc parancs: Memória feszültség csak AMD kártyáknál (rx5xx, rx4xx). Feszültség és az órajel, itt is egyenesen arányosak. Fogyasztásra nincs nagy kihatással, azonban a túlfeszelés, negatívan befolyásolja a ramok élettartamát. Rx 5xx szériánál 900 az alapérték, ám egyes 470/480as modelleknél 1000-re is szükség lehet.

-strap parancs: Memória időzítések módosítása működés közben, 14.7-es verzióval jelent meg ez az opció. Az elmúlt idők egyik legjobb újítása, többé nincs már szükség a bios módosítására. A legjobb időzítések, konyhakészen jönnek a programmal. Amd rx 4xx, rx 5xx, Vega és Nvidia 10xx szériás kártyáknál működik. Amd kártyáknál egytől ötig elérhető, míg Nvidia kártyáknál egytől hatig.

-rxboost parancs: 3-5% teljesítmény növekedés Amd rx4xx/5xx kártyáknál, értéke 1-100ig terjedhet. 10-15 ös értékről megindulva ajánlatos keresni a legjobb opciót, amíg stabil a kártya.

 

Claymore bányászprogram további hasznos tippek

  • -tt üzemi hőmérsékletet, célszerű 60-65 fokon tartani, így biztosan tartós marad a kártyánk
  • -tstop 80-85 fok köré érdemes állítani, bármikor bármi elromolhat.
  • -fanmin nálam mindig minimum 40%os venti sebesség van.
  • -powlim nvidia kártyáknál, nálam általában -30,35 között van energia takarékos bányászat híve vagyok
  • -cvddc és cclock ezt a két értéket most egy kalap alatt tárgyaljuk. Magasabb feszültség nélkül nincs magasabb órajel, a feszültség pedig hiába alacsony ha a hozzátartozó órajel nem az. A fogyasztás nem fog csökkenni. A kettőt célszerű együtt emelni, vagy csökkenteni. Ramtól nagyon függ, milyen értéket tudsz megadni. 
  • -mvddc és mclock feszültséget és az órajelet itt is együtt kell emelni vagy csökkenteni. Az, hogy mennyire emelhető meg a memória órajele, függ a memória és a kártya típusától. Rx580/480 4-8gb: Hynix 2150-2200,Micron 2150-2200, Samsung 2100-2150, Elpida 2100 (+/- 20-30 Mhrz) standard 900as feszültség melett, 480asok esetében szükség lehet magasabb fesz értékekre is. Rx 470/570 4/8 gb:  Hynix 1950-2000, Micron 1950-70, Samsung 1950/1970, Elpida 1920-1950 470-es kártyáknál itt is szükség lehet magasabb értékekre.
  • Az összesített fogyasztás csak akkor fog csökkenni, ha a memória órajel és feszültség, illetve a magórajel és feszültség is csökken egyszerre.
  • -strap memória típusától függ 1/4es strap a legenyhébb, ezt minden kártyának bírnia kell. Rx 4xx/5xx/Vega Hynix ram strap 2 általában az ajánlatos, Elpida/ Samsung ram strap 3 az ajánlatos. Nvidia 10xx: kártyák többsége Micron ramos, így strap 1/4 használható náluk jellemzően a strap 4 szokott kicsit jobb lenni. Kivétel a 1080ti/ 1080/ p104 itt a ram típusa miatt strap 2 a bevált séma, itt hoz olyan értéket, amit EthEnlargementPillel hozna.
  • -rxboost 10-15 értékről tanácsolt elindulni, amíg a fogyasztás nem nő, vagy a kártya nem stabíl
  • A legfontosabb, mindig stabil rigre törekedjetek, hiába megy 3Mhsel gyorsabban, ha fél naponta leáll, vagy kifagy.

 

Beállítási példák

A példában szereplő rig Sapphire Nitro+ 580 8gb kártyákból áll, Hynix rammal 1200wos Gold táppal.

  1. Energiatakarékos beállítás: -rxboost 20 -strap 2 -tt 65 -cvddc 800 -cclock 1140 -mvddc 850 -mclock 2150 = 820W falból mérve, 187Mhs
  2. Optimalizált beállítás ( nem indul újra, és nem is melegszik):-rxboost 20 -strap 2 -tt 65 -cvddc 900 -cclock 1200 -mvddc 900 -mclock 2200 = 920W falból mérve,195Mhs 
  3. Teljesítmény centrikus (nagyobb fogyasztás és melegedés ): -rxboost 30 -strap 2 -tt 70 -cvddc 925 -cclock 1230 -mvddc 920 -mclock 2220 = 1000W falból mérve,202 Mhs 

Aliara

 

További ajánlott cikkeink:

  1. BITCOIN, KRIPTOVALUTA SZÓTÁR ÉS KISOKOS
  2. MIÉRT ÉRI MEG BITCOINNAL ÉS KRIPTOVALUTÁKKAL KERESKEDNI?
  3. PONTOS MATEMATIKAI MODELL A BITCOIN ÁR MEGHATÁROZÁSÁHOZ
  4. ÚJABB CSÚCSOKAT DÖNTÖGET A BITCOIN HASH RATE
  5. TETHER OLDOTTA MEG A PORNHUB ÉS A PAYPAL HARCÁT
  6. MIRE IS JÓ A BLOKKLÁNC? – ALKALMAZÁSI MEGOLDÁSOK A GYAKORLATBAN
  7. CRYPTOFALKA KRIPTOVALUTA KERESKEDÉS KISOKOS
  8. AZ ARANYNAK KÖSZÖNHETŐEN ENNYIT ÉRHET MAJD AKÁR EGY BITCOIN

TÁMOGASD A CRYPTOFALKA MŰKÖDÉSÉT 

Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋

Donation: ➡️ LINK ⬅️

Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.

—————————————————————————————————————————————————–

A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval! 

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

# NamePrice

Hogy mi is a CryptoFalka Platform? 

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! 

Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól! 

Discord I Cryptofalka

Mi a Binance Earn és hogyan farmolhatsz kamatokat vele?

Kriptovalutát szerezni nem csak vásárlással, bányászással, vagy kereskedéssel lehet. A Binance tőzsde Binance Earn platformja számos blokklánc alapú saját pénzügyi termék tőkealapjához biztosít fedezetet és/vagy likviditást. Aki a tőzsde hitelezési, stakelési és DeFi tevékenységeihez hozzáteszi a lekötött tőkéjét, részesül a nyereségből passzív bevétel formájában.

Elakadtál? Kérdésed van? Konzultálj a Cryptofalka szakembereivel! 

Bitcoin és kriptovaluta konzultáció I Cryptofalka

[web_stories_embed url="https://cryptofalka.hu/web-stories/mi-a-bitcoin%3f-kriptovaluta-kezdoknek-i-cryptofalka/" title="Mi a Bitcoin? Kriptovaluta kezdőknek I Cryptofalka" poster="" width="360" height="600" align="none"]

Hallgasd a Bitcoin kisokos podcast műsorát!

Bitcoin kisokos podcast cryptofalka