Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

Kína Shenzen városa a Huawei telekommunikációs óriással kötött partnerséget a vezető technológiák kiaknázása érdekében, beleértve a blockchain adoptációt is.
Szerintem senkinek nem mondunk újat azzal, hogy Kína élen jár a blockchain adoptáció és a technológia elterjedése terén. A kínai nemzeti digitális valuta fejlesztése szinte már a célvonalban van, Shenzen városa a Huawei segítségével kapcsol magasabb fokozatba!
A shenzeni Nanshan kerület kormánya bejelentette, hogy megállapodást kötött a Huawei távközlési óriással, hogy ösztönözze számos vezető technológia terjesztését. A hírt április 13-án a The Global Times közölte, melynek célja, hogy Shenzen egy modern ipari példa várossá váljon.
A Huawei nem csak a blockchain adoptációt, de például a mesterséges intelligencia, big data és az 5G elterjesztésében is részt fog venni.
Shenzen egy Hong Kong és Kína közötti kereskedelmi csomópont, így alapvetően fontos szerepe van az ázsiai ország életében. A blockchain technológia a transzparens, biztonságos és gyors jellegéből adódóan számos felhasználási móddal bír. Shenzen kereskedelmi forgalmát például a blockchainen lebonyolítva rengeteg pénzt és időt tudna megspórolni a város a logisztikában és az ellátási láncban egyaránt.
A beszámolóban kihangsúlyozzák Shenzen, “blockchain barát” városának titulusát is, ez jól mutatja, hogy Kína mennyire is komolyan veszi a blockchain adoptációt. A tavalyi évben a Huawei a Kínai Központi Bankkal (PBoC) is partnerséget kötött, bár ennek kevés részlete került nyilvánosságra. Ami biztos, hogy a Huawei is elkezdett nyitni a blockchain technológia felé, például már 2018 áprilisában egy Hyperledger-re épülő blokklánc platformot is kifejlesztettek.
A Kínai Központi Bank (PBoC) még 2019 szeptemberében jelentette be, hogy Shenzen városában fogják tesztelni a saját nemzeti digitális valutájukat. Az állam ezen projektjét a Huawei és több kínai óriás cég is támogatja.
Kicsit ketté szakadni látszik a világ ha blockchain adoptációról van szó. Úgy néz ki, hogy Kína valóban felismerte a technológiában rejlő hatalmas potenciált és mindent megtesz annak, hogy vezető legyen ebben az új világban. Ez mellett több vezető ország, mint Franciaország, Japán vagy Kanada is elkezdett lépéseket tenni a blokklánc irányába. Az Egyesült Államok viszont a korábbi számtalan blockchain szabadalma ellenére picit lemaradni látszik a témában, amit a Facebook Libra projektjének hátráltatása sem segít.
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!