A virtuális világ irányába egyre több cég nyitott az utóbbi időben. A McDonald’s étteremmel próbálkozik, a Nike cipőt hoz létre, a Manchester City foci csapata pedig egy egész stadiont álmodott meg a metaverzumban. De vajon mi lenne, ha a munkavégzés helyéül szolgáló irodák kerülnének át a virtuális térbe? Tényleg lehet ez? Megmutatjuk!
Véget ért a metaverzum hype?
Ha az elmúlt egy év Google kereséseit vizsgáljuk az NFT és a metaverzum kulcsszavakra, akkor akár azt is megállapíthatnánk, hogy az egykor szép napokat megért fogalmak iránt jelentősen esett az érdeklődés. Ez természetesen a világgazdasági folyamatokra jellemző bizonytalansággal is magyarázható, amely kialakulásához nem csak a pandémia, hanem az ukrán-orosz háború is alaposan hozzájárult. A keresőszavak iránti érdeklődés március folyamán mélypontra zuhant, ami leginkább pont az utóbbival magyarázható.
Ettől függetlenül a cégek továbbra is látványosan foglalkoznak a metaverzummal és próbálják kiaknázni az abban rejlő lehetőségeket. Márciusban több cég is elindította virtuális jelenlétét vagy legalábbis ismertette ezirányú terveit. Ezek a tervek tulajdonképpen a metaverzumban létrehozott irodákról szólnak. Ami lehet akár egy konferencia terem is, ahol a nemzetközi partnerekkel találkoznak a szóban forgó cégek, de lehet akár egy olyan lehetőség is, amely nyomán új szintre emelkedhetnek az ügyfélkapcsolatok.
Atom a metaverzumban
A Mumbai székhelyű Atom (nem összetévesztendő a kriptovalutával) például a napokban jelentette be, hogy elkészült az első metaverzumbeli irodája. A Decentralandban vásárolt virtuális területtel a cég célja, hogy rajta keresztül könnyebben elérheti a nemzetközi partnereit, illetve a jövőben akár különböző rendezvényeknek is helyszínt adhat a virtuális tér. Ez utóbbival kapcsolatban a cég szándéka szerint egyrészt a fiatalabb korosztály válik könnyebben elérhetővé, másrészt lehetőséget biztosít egy globális expanzióhoz is.
Építészet és a metaverzum
Szintén a Decentralandot választotta új irodájának helyszínéül a Vice Media Group. Az ő virtuális irodaházukat a dán építész stúdió, a Bjarke Ingels Group tervezte. A ,,Viceverse” irodaház egyfajta kísérleti céllal készült el, amelyben a média cég alkalmazottai megismerkedhetnek a metaverzumban rejlő lehetőségekkel. Egy kommunikációs cég részéről elég komoly jelzéssel bír a piac számára, ha elkezd ismerkedni a metaverzummal. A vezetés elmondása alapján tisztában akarnak lenni azzal a technológiával, ami iránt a megrendelőik egy része már egyébként is érdeklődést mutat.
KuCoin iroda a metaverzumban
A digitális eszközök tőzsdei szolgáltatásában érdekelt KuCoin a Bloktopiát választotta virtuális irodájának helyszínéül. A KuCoin Meta Office nevet viselő helyet azért hozták létre, hogy újfajta interakció lehetőségét biztosítsa a felhasználók számára. Az biztos, hogy a kriptotőzsdék piacán meglehetősen komoly verseny van.
A legkritikusabb pont sok esetben éppen az ügyfélkapcsolatokhoz való hozzáállásban rejlik. Ahogy mondani szokták: addig nincs baj, amig nincs baj. És ez hatványozottan érvényes egy olyan technológiára, mint a blokklánc és a kriptovaluták. Ezért fontos lehet a kriptóra nyitott felhasználók számára a virtuális térben történő kommunikáció lehetősége, ami indokolhatja a KuCoin lépését is.
Összegzés
Az előbbiekben néhány gyakorlati példát láthattunk arra vonatkozólag, hogy milyen lehet majd a jövő munkahelye, irodája vagy ügyfélkapcsolati kiszolgáló központja, esetleg konferenciaterme. Az ne tévesszen meg senkit, hogy a fogyasztói érdeklődés talán alábbhagyott a metaverzum iránt. A virtuális valóságban rejlő lehetőségek még csak most kezdenek igazán kibontakozni
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás