Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

A DeFi Safety, egy független DeFi minősítő szervezet a Solana blokkláncot a második legrosszabbnak minősítette a technikai kritériumai alapján.
A montreali székhelyű ügynökség több mint 240 decentralizált pénzügyi (DeFi) protokollt és 15 különböző blokkláncot minősített. Blogbejegyzésük szerint a DeFi Safety blokklánc értékelései öt különböző kritériumot tartalmaznak: csomópontok száma és sokfélesége, támogató szoftverek, dokumentációk, valamint tesztelés és biztonság.
Forrás: exodus.com
A cég nem végez kódauditot, ehelyett felülvizsgálják a mögöttes folyamatokat és dokumentáció minőségét.
A DeFi Safety alacsony besorolásának elsődleges okai a blokklánc gyenge csomóponti infrastruktúrája és a gyakori leállások körül keresendők. Az egyéb okok közé tartozik az archív csomópontok információinak nem megfelelő kezelése, a rosszul megtervezett blokkfelfedezők és a nem auditált csomópont kliensek (szoftverek), amelyek kisebb diverzitással rendelkeznek, mint a versengő blokkláncok.
A DeFi Safety aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy hiányoznak a hálózat csomópont archiválásának és a blokklánc összes adatának tárolási folyamatának részletei.
2/28 Firstly, Solana's base score is low. Despite a public software repository and some good documentation, their infrastructure relating to nodes is subpar.
— DeFiSafety (@DefiSafety) June 7, 2022
A minősítő cég szerint nincs egyértelmű dokumentáció a csomópont archiválással kapcsolatban, kivéve egy több mint egy éves Reddit bejegyzést, amely Anatolijtól, a Solana társalapítójától származik. Ennek ellenére Austin Federa, a Solana kommunikációs vezetője azt mondta, hogy Solana számára ez nem szükséges.
„Solana nem igényel visszamenőleges tudást egy blokk érvényesítéséhez” –mondta Austin Federa
Ami a csomóponti klienseket illeti, a DeFi Safety azzal érvel, hogy a Solanának egyszerűen nincs elég kínálata. A csomóponti kliens olyan szoftver, amely segít a felhasználók számítógépeinek a blokklánc hálózathoz csatlakoztatni a tranzakciók érvényesítése és végrehajtása érdekében. Jelenleg a Solana egyetlen szoftvert kínál csomópont üzemeltetői számára, amelyet 2019 óta nem auditáltak. Az Ethereum például hét különböző végrehajtási klienst és hat konszenzusos klienst kínál.
A jelentés arra is rávilágít, hogy egyes validátorok elkezdték a tranzakciók cenzúrázását. A Solana Labs azonban ezt is cáfolta, és az Ethereumban található bányászati kitermelési érték (MEV) szinonimájának nevezte. A MEV minden olyan járulékos bevétel, amelyet a bányász a blokkjutalom megszerzésén és a gázdíjak megszerzésén túl a tranzakciók sorrendjének megváltoztatásával kereshet.
„Bármely hálózatban a hatalom az érvényesítők kezében van. Az alapítványnak nincs joga semmilyen tranzakciót cenzúrázni.” -nyilatkozta Federa
„Egyetértünk Solanával abban, hogy Solana nem cenzúrázza a tranzakciókat. Solana lenyűgöző, gyors hálózat, de a fiúk jobban is csinálhatnák a dolgokat” –mondta Nick Sheaf, a DeFi Safety jelentés társszerzője
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!