A Greenpeace "Satoshi koponyája" arat a BTC rajongók körében
A Bitcoin-közösség a "Satoshi koponyája" installációból új mémet kreált, amivel kigúnyolta a proof-of-work elhagyásának ötletét.
A Greenpeace Bitcoin ellenes műalkotása
Miközben a Greenpeace USA a Twitter-en a vezető kriptovaluta "fosszilis tüzelőanyagok mohó fogyasztását" hirdette, és egy egyedülálló új műalkotást mutatott be, a Bitcoin-rajongók egyöntetűen kritizálták a kampányt.
A szervezet összefogott Benjamin Von Wong kanadai művészeti aktivistával, hogy felfedjék a "Satoshi koponyáját" - egy 11 láb magas koponyát vörös szemekkel, füstölgő halmokkal a fején, és egy sereg árnyékos szuperkódolóval az alján.
nlc.hu
"Alig várom, hogy megvegyem ezt a koponyát, és a natgáz generátor mellé tegyem, amely az egyik off-grid bitcoin bányámat táplálja" - kommentálta Marty Bent, a TFTC Bitcoin médiavállalat alapítója a videót, amely bemutatja az installáció létrehozásának folyamatát.
Sokan ironikusan felkarolták az alkotást, egyesek "badass"-nek nevezték, és még új profilképként is beállították.
Miért készült a "Satoshi koponyája"?
Az elsődleges művészeti elem, a tényleges koponya, az Unirecycle által adományozott elektronikai hulladékból készült, "amely a Bitcoin-tranzakciók érvényesítésére használt több millió számítógépet, az úgynevezett bányászatot képviseli".
Az installációnak ezt az aspektusát is kigúnyolták a kripto rajongók.
"Úgy tűnik, a Greenpeace nem tudott egyetlen Bitcoin ASIC nyomtatott áramkört sem beszerezni a propagandájukhoz. Ez mind általános célú számítógépes alaplap, néhány CPU hűtőborda, néhány régi af PCI Ethernet NIC, talán néhány régi af pre-Bitcoin GPU? Fergeteges" - írta notgrubles, miközben rákérdezett, hogy a Greenpeace most démonizálja-e az atomenergiát.
bitpay.com
Bár a létesítmény új, a "Change the Code, Not the Climate" (Változtassuk meg a kódot, ne az éghajlatot) elnevezésű kezdeményezést egy évvel ezelőtt hozták létre. Az elsődleges céljuk az, hogy a Bitcoin áttérjen a proof-of-pork (PoW) konszenzus algoritmusról a környezetbarátabb proof-of-stake (Pos) mechanizmusra.
Bitcoin: Anyone can #ChangeTheCode
A Bitcoin megváltoztatásának tényleges folyamata nyílt, mivel a kód is nyílt forráskódú. Az egyéneknek, köztük a Greenpeace-nek is, csak a Bitcoin Improvement Proposal, azaz a BIP benyújtása után kell konszenzusra jutniuk a fejlesztők között. Ezután a javaslatnak a bányászközösséget is meg kell nyernie, meggyőzve őket, hogy az újonnan frissített szoftverrel működjenek.
De ahogy a hírhedt blokkméret-háborúk, a Bitcoin egyes blokkjaiban tárolható adatok mennyiségének növeléséért folytatott, évek óta tartó küzdelem, a hálózat kódjának megváltoztatásáról is könnyebb beszélni, mint megvalósítani.
"Bárki képes megváltoztatni a kódot. Ahogy a sakk szabályait is bárki megváltoztathatja" - reagált az egyik kommentelő. "Rajta, sok szerencsét, hogy találj valakit, akivel játszhatsz".
Még maga Von Wong is azt tweetelte: "A PoS soha nem fog működni a Bitcoin esetében. Ellentétes a decentralizált ethoszával!"
További ajánlott cikkeink:
- Aktuális Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok, coin elemzések
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2022
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A Crypto.com megkapta az EU előzetes jóváhagyását a MiCA engedélyhez, ami egységes szabályozási keretet teremt a kriptotőzsde számára.
Eric Trump sejtelmes üzenete felrobbantotta a kriptovilágot miután a Trumphoz köthető DeFi-platform 48 millió dollárért vásárolt Ethereumot.
Hogyan működik a Crimeware-as-a-Service (CaaS) modell és hogyan alakította át a digitális bűnözői tevékenységeket?
Egy macOS malware, a Banshee, az Apple titkosítását utánozva több millió kriptotárcát veszélyeztetett – de a valós veszély vitatható.