
Blockchain technológia, már a Telsa és a BMW is használja
Bemutatjuk, hogy a vezető autógyártók, mint a Tesla vagy a BMW hogyan hasznosítják a blockchain technológia előnyeit már most, a technológia hajnalán.
Blockchain technológia - Két nagy névvel bővült a felhasználók tábora
Az elmúlt hetekben két nagy névvel is bővült a blockchain technológiát felhasználó nagyvállalatok listája! A BMW nyilvánosságra hozta a PartChain projektük részleteit, melynek célja a blokklánc hasznosítása a logisztikai láncában. (A Volvo még tavaly hozta nyilvánosságra hasonló projektjét, erről itt olvashattok: A blokklánc technológiát választja a Volvo is az elektromos autói gyártásához.)
Másik innovatív nagy név a Tesla, aki szintén érintett egy blockchain technológiára épülő kutatásban. Ennek érdekessége, hogy szintén logisztikához hasznosítaná a blokkláncot, viszont nem a szárazföldön, hanem a vizen! A Tesla CEO Elon Musk amúgy is nagy innovatív és számtalanszor tweetelt már a Bitcoinról és a kriptovalutákról. Legutóbb a kedvenc kriptovalutáját árulta el: Elon Musk ismét megmutatta melyik a kedvenc kriptovalutája
A Tesla és a BMW bejelentése igazából nem meglepő, ugyanis olyan nagy nevek is elkezdték már a blockchain technológia hasznosítását a logisztikában, mint a Walmart, Nestle vagy az IBM Food Trust projektje. Ami inkább érdekes, hogy az említett nevek mind Hyperledger Fabric-ot használtak a logisztikai rendszer használatához.
Vizi blockchain technológia konzorcium és a Tesla
A Global Shipping Business Network (GSBN) egy blockchain technológiát hasznosító konzorcium, ami megkezdte a hivatalos engedélyek beszerzését az új rendszer használatához. Maga a konzorcium a legnagyobb óceáni fuvarozókat foglalja magába. (Hogy jön ide a Tesla? Mindjárt kiderül!)
Egy teszt projektben azt vizsgálta a konzorcium, hogy mennyi pénzt és időt tudnának spórolni a logisztikai láncukban a blockchain technológia felhasználásával. Itt főként az igazán papírmunkát igénylő folyamatokat digitalizálták és vitték fel a blokkláncra. Korábban a papír alapú információk miatt a hajózási társaságnak és a kikötőnek külön kellett ellenőriznie és érvényesítenie a papírokat. Most viszont a blokklánc segítségével képesek egy időben ugyanazt az adatot látni és jóvá is hagyni.
Oké de, hogy jön ehhez a Tesla? Pontosan úgy, hogy a szállítandó konténerek Tesla alkatrészeket tartalmaznak és igazán nem mindegy az autógyártó számára, hogy mennyi idő alatt jutnak el az alkatrészek a gyárába. Így a Tesla érdeke is, hogy zökkenőmentesen és hatékonyan menjen a szállítmányozás folyamata.
A modern megoldás és a blokklánc segítségével a Tesla alkatrészek lényegesen gyorsabban és olcsóbban váltak elérhetővé! A rendszer további előnye, hogy a transzparenciát és a nyomon követhetőséget is nagyban növelte.
A BMW saját blokklánc rendszerén dolgozik
A Teslához hasonlóan a német autógyártó a BMW is a folyamatainak hatékonyabbá tételéhez használná a blockchain technológiát. Viszont ők egy lépéssel tovább mennek és saját blokklánc rendszer kiépítésén dolgoznak!
A BMW egy beszerzésért felelős vezetője nyilatkozott arról, hogy a PartChain névre keresztelt rendszerük hogyan teszi majd hatékonyabbá a német gyártó életét. Egyelőre még a pilot projekten dolgoznak csak, de a jövőbeli térképükön egy hatalmas és mindent átfogó rendszer rajzolódik ki. Egy olyan szállítmányozási lánc, ahol az alapanyag életútjától és beszerzésétől egészen a végtermékig minden transzparensen visszakövethető.
Az elképzelés célja, hogy a BMW beszerzési folyamatát a blockchain és a digitalizáció segítségével egy új szintre emelje. Egy olyan nyitott platform elkészítése a célunk, amely lehetővé teszi a teljes logisztikai láncban az adatok cseréjét, megosztását. Ezt pedig teljes biztonságban és ha kell a megfelelő anonimitással!
Nem meglepő, hogy a vezető autóipari vállalatok ismét az úttörők az új technológiák kifejlesztését illetően. Ugyanis nálunk a blockchain technológia előnyei dollár eurókat és rengeteg időt. tudnak megspórolni. Még 2018-ban jött létre a Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), melynek a BMW is egy alapítója volt. A csoportosulás közel 120 vezető céget foglal magába, melynek célja, hogy minél több vállalatot kapcsoljon össze a mesterséges intelligencia, az Internet of Things, az 5G és a blockchain technológia segítségével.
A héten megjelent cikkünkben szintén kirajzolódni látszik, hogy Kína is hasonló digitális rendszerek kiépítésén dolgozik: A Huawei fogja segíteni a kínai blockchain adoptációt
További ajánlott cikkeink:
- BITCOIN, KRIPTOVALUTA SZÓTÁR ÉS KISOKOS
- MIÉRT ÉRI MEG BITCOINNAL ÉS KRIPTOVALUTÁKKAL KERESKEDNI?
- PONTOS MATEMATIKAI MODELL A BITCOIN ÁR MEGHATÁROZÁSÁHOZ
- ÚJABB CSÚCSOKAT DÖNTÖGET A BITCOIN HASH RATE
- TETHER OLDOTTA MEG A PORNHUB ÉS A PAYPAL HARCÁT
- MIRE IS JÓ A BLOKKLÁNC? – ALKALMAZÁSI MEGOLDÁSOK A GYAKORLATBAN
- CRYPTOFALKA KRIPTOVALUTA KERESKEDÉS KISOKOS
- AZ ARANYNAK KÖSZÖNHETŐEN ENNYIT ÉRHET MAJD AKÁR EGY BITCOIN

Merülj el az Ordinals Wallet segítségével a BTC hálózaton ébredező Ordinals és BRC20 őrületben, és fedezd fel az altcoinok új világát.

A feltételezhetően elhibázott utalás a Bitcoin 14 éves történetében a nyolcadik legmagasabb tranzakciós összeget eredményezte.

Reális a szökés veszélye az ügyészség beadványa szerint, ezért Changpeng Zhaónak az Egyesült Államokban kellene maradnia a februári ítélethirdetésig.

A Raiffeisen Bank leányvállalata arra készül, hogy 2024 elején kriptovaluta-kereskedelmi szolgáltatásokat vezessen be lakossági ügyfelei számára.