A Bitcoin mellett az Ethereum is szárnyra kapott az év elején, technikai elemzés segítségével nézzük meg mennyi lehet még a vezető altcoin emelkedésében. 📊
Hosszú csökkenő trend előzte meg az Ethereum mostani emelkedését
A legtöbb altcoinhoz hasonlóan az Ethereum ára is meredek csökkenő trendet írt le az előző években. Ez az időszak alatt a korábbi csúcsértéke töredékére esett a legtöbb alt, így az Etehreum értéke is. Fontos kiemelni, hogy a tőzsdei piacok ciklikusok viselkedésűek, medve és bika időszakok követik egymást. Ezért az ezekhez hasonló felemelkedések majd komoly korrekciók úgymond megszokottak a tőzsdék világában.
Egy hosszú csökkenő trend után általában azt a pontot célszerű megkeresnünk az Ethereum elemzésünkben, ahol már eléggé olcsó maga a kriptovaluta ahhoz, hogy sok embernek még egy “kilátástalanabb” időben is megérje masszívan bevásárolnia. Ez annyit tesz, hogy elér a csökkenéssel az ár egy olyan szintre, ahol komoly vevői nyomás jelentkezik, ezzel megállítva a csökkenő trendet.
Még egy Ethereum elemzésünk során tavaly lettünk figyelmesek arra, hogy a közel 80%-os csökkenés után elkezdett az Ether oldalazó pályára állni. Ez pontosan az előző pszichológiát írja le, miszerint annyira olcsó lett, hogy sokaknak megérte itt már hosszú távra befektetnie.
Ezek a pszichológiai viselkedések sokszor klasszikus tőzsdei alakzatokat vonnak magukkal, ilyen például egy trendfordításra tökéletesen alkalmas dupla alj alakzat. Ezt az alakzatot szinte csontnélkül behúzta az Ethereum, áttörte a nyakvonalat majd szépen ki is lőtt.
Ezzel elmondható, hogy az Ethereum is olyat húzott, amire rég nem volt példa! Sikerült kialakítania egy viszonylag nagy nézeten ábrázolt trendfordító alakzatot, ezzel a csökkenő trend jellege nagyban megkérdőjelezhető már. Lehet, hogy ez egy új altseason kezdete lenne?!
Ethereum elemzés: A Bitcoinhoz hasonlóan az Ethereumnál is pozitívan jelez a napi Ichimoku felhő
A dupla alj alakzat aktiválódása mellett egy másik fontos szempont, hogy a napi Ichimoku felhő, mely hosszú távú trendet szépen tud becsülni újra bika jelzést ad az Ethereum elemzés során. Sikerült a vezető altcoinnak az Ichimoku felhő fölé kerülnie.
Jelenleg pedig egy korábbi ellenállással és a 0,618-as Fibonacci számmal küzd az ár. Ezt gondolnám a dupla alj utáni első komoly ellenállásnak, ami akár meg is foghatja az árat. Ezután viszont a következő ellenállás nagyjából 3223-nál van, lásd piros egyenes.
Fontos kiemelni, hogy amíg a zölddel jelölt támasz, valamint a dupla alj nyakvonala felett vagyunk, bullish a kép az Ethernél hosszú távra! Ez nagyjából az Ichimoku felhővel is egybe fog esni. Így, aki Ethereumot tart célszerű erre a tartományra értesítéseket állítania. Aki pedig lemaradt volna az Ether vásárlásról, neki is ide célszerű ordereket állítania, ugyanis itt lehetne elcsípni egy elég jó hozam/rizikó aránnyal bíró beszállót.
Ethereum elemzés összefoglalva
Hosszú idő után tudott életjelet mutatni a vezető altcoin. Az Ethereum elemzés során láthattuk, hogy sikeresen kialakult egy trendfordító dupla alj alakzat, valamint a napi Ichimoku felhőt is sikerült áttörnünk. Ezek a jelek hosszú távra pozitív jelzést adnak, amíg nem bukjuk el ezeket a feltételeket jól néz ki az Ethereum hosszabb távra is. A zölddel jelölt támasz zóna lehet fontos mind az Ethereumot birtoklók, mind a vásárlók számára.
Ha szeretnél többet tudni a Bitcoin, kriptovaluták és blockchain technológia világáról, tekintsd meg összefoglaló oldalunkat:
Mi a Bitcoin, blockchain technológia vagy a kriptovaluta kereskedés?
További ajánlott cikkeink:
- BITCOIN, KRIPTOVALUTA SZÓTÁR ÉS KISOKOS
- MIÉRT ÉRI MEG BITCOINNAL ÉS KRIPTOVALUTÁKKAL KERESKEDNI?
- PONTOS MATEMATIKAI MODELL A BITCOIN ÁR MEGHATÁROZÁSÁHOZ
- ÚJABB CSÚCSOKAT DÖNTÖGET A BITCOIN HASH RATE
- TETHER OLDOTTA MEG A PORNHUB ÉS A PAYPAL HARCÁT
- MIRE IS JÓ A BLOKKLÁNC? – ALKALMAZÁSI MEGOLDÁSOK A GYAKORLATBAN
- CRYPTOFALKA KRIPTOVALUTA KERESKEDÉS KISOKOS
- AZ ARANYNAK KÖSZÖNHETŐEN ENNYIT ÉRHET MAJD AKÁR EGY BITCOIN