Az NFT virtuális föld egy birtokba vehető digitális földterület valamelyik metaverzum platformon. Az NFT-k alkalmasak a föld tulajdonjogának képviseletére, mivel mindegyik egyedi, így egyszerűen bizonyítható a digitális tulajdonjog. Az NFT földet a tulajdonosa többek között reklámozásra, közösségi felületekre, játékra és munkára használhatja. A népszerű NFT land projektek közé tartozik a Decentraland, a The Sandbox és az Axie Infinity.
A földtulajdonos általában online élmények megélésére, tartalmak megjelenítésére vagy előnyök szerzésére használhatja a telkét egy játékban. Nagy márkák és hírességek, köztük az Adidas és Snoop Dogg is kezdenek befektetni és használni az NFT földterületeket.
Egy telek értékét a hasznosság, a projekt maga és a piaci spekuláció befolyásolja. NFT telket egy projektből telekeladás során vagy a másodlagos piacon lehet vásárolni valamelyik NFT marketplace-en keresztül, például a Binance NFT Marketplace-en vagy az OpenSea-n keresztül. A vásárlás előtt mindenképpen meg kell győződni arról, hogy tisztában vagyunk-e a földterület és a hozzá kapcsolódó projekt kockázataival és felhasználási lehetőségeivel. Bizonyos esetekben lehet, hogy az NFT földterület megvásárlása helyett a bérlés is egy opció lehet.
Mennyit is érnek a virtuális földek?
A metaverzum fejlődése a blokklánc új felhasználási lehetőségeit hozta létre. Mivel 2021 egy hihetetlenül sikeres év volt a metaverzum és az NFT-k számára, nem csoda, hogy mindenki a virtuális földekről beszél. Néhány NFT földterület többe kerül, mint a fizikai világban létező ingatlanok, ami azért valljuk be, egyenélőre nehezen megfoghatóvá teszi e új koncepciót. Valójában az NFT föld és a valós, fizikai ingatlanok között valójában sok hasonlóság van.
Miért az a metaverzum?
A metaverzum egy online, virtuális világ, amely digitális és valós életünk számos aspektusát egyesíti, beleértve a munkát, a társas érintkezést és a kikapcsolódást. 2021-ben számos technológiai óriás, köztük a Meta (korábban Facebook), a Microsoft és az Epic Games kezdte el fejleszteni és felfedezni e teret. A blokklánc technológia kulcsfontosságú szerepet játszik a metaverzumok életre keltésében, mivel a digitális tulajdonjognak, az identitásnak és a kriptogazdaságnak a blokklánc ad egy keretet.
Mi az NFT virtuális föld?
A metaverzum projektek olyan digitális világok, amelyeket a felhasználók általában 3D-s avatarokkal fedezhetnek fel. A SecondLive például koncertek, konferenciák és kiállítások számára biztosít területeket és helyszíneket. Míg a SecondLive-hoz hasonló projektek nem teszik lehetővé, hogy a felhasználók állandó virtuális valóságteret vásároljanak, más metaverzum világok igen. A fejlesztők nagyméretű, kis parcellákra osztott térképeket hoznak létre, amelyeket a piacon értékesítenek.
A terület egyedi tulajdonjogának reprezentálására a felhasználók egy adott parcellához kapcsolódó NFT-ket vásárolnak. Ezeket a telkeket közvetlenül a projektből vagy a másodlagos piacon történő telekeladással lehet megvásárolni. Az, hogy pontosan mit is lehet tenni az NFT telekkel, az mindig az adott projektektől függ.
Milyen felhasználási módjai vannak a metaverzum földterületeknek?
A spekuláción kívül a földtulajdonosoknak számos felhasználási lehetőség áll rendelkezésükre. Használhatják a a virtuális területüket reklámcélokra. Ha valakinek a telke egy népszerű területen, és sok látogatót vonz, kiadhatja reklámfelületnek. Emellett a digitális földterületén rendezvényeket lehet szervezni, például koncerteket, konferenciákat és közösségi találkozókat. Az NFT telkeknek hasznát lehet venni egy NFT videojátékban. Például az Axie Infinityben a föld extra nyersanyagokat, tokeneket, biztosíthat. A 3D-s avatárral felfedezhető földek virtuális irodahelyiségként vagy digitális szolgáltatások nyújtására, foglalkoztatásra is használhatók. A PwC Hong Kong a The Sandbox földet a Web 3.0 tanácsadási szolgáltatásaihoz fogja használni.
Hírességek, celebek és nagy márkák már elkezdtek földet vásárolni a metaverzumban. Snoop Dogg például saját Snoop Dogg Metaverzum Experience-t hoz létre a The Sandboxon. Az Adidas is vásárolt helyet e platformon a saját AdiVerse metaverzum élménye számára. A metaverzum és az NFT hype-hoz való csatlakozás mellett a márkák és vállalatok lehetőséget kínálnak majd a felhasználóknak, hogy interakcióba lépjenek velük a metaverzum szolgáltatások, játékok és termékeik elérésével.
Az NFT land projektekbe az intézményi befektetők is elkezdtek beszivárogni. A The Metaverzum Group például címlapokra került, amikor nagy mennyiségű digitális ingatlant vásárolt. A csoport székhelye gyakorlatilag még a Decentraland kriptovölgyében, a Crypto Valleyben is található. A PwC tanácsadó cég szintén vásárolt telkeket Decentralandban 2021 decemberében a web 3.0 tanácsadói szolgáltatásaik részeként.
Mi befolyásolja az NFT virtuális földterületek árát?
A virtuális földterület árát több tényező is befolyásolhatja. A virtuális földterület különbözik sok más NFT-től, mivel általában többféle felhasználási területtel rendelkezik. Ezek attól függően különböznek, hogy milyen platformon vannak. Például az olyan digitális világok, mint a Decentraland lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy testre szabják a földjüket és azon szabadon alkossanak. Ha például a föld egy népszerű területen van, vagy sok látogatót fogad, akkor pénzt lehet kérni reklámfelületek biztosításának fejében. A földje előnyöket is biztosíthat egy blokkláncos videojátékban. Jobb staking bónuszokat lehet kapni vagy egyedi játékbeli élményeket átélni az Axie Infinityben. Az olyan népszerű platformok, mint a Decentraland, a The Sandbox vagy My Neighbour Alice általában magasabb árakat kérnek az NFT földjeikért. Ez a piaci kereslet és kínálat miatt van. Ezen platformok felhasználói bázisa és érdeklődése sokkal nagyobb, mint a kisebb projekteké.
A múltban az NFT földek nagy eladásai egyre több spekulációhoz vezettek. Például a Metaverzum Group NFT ingatlancég 2021 novemberében nagyjából 2,43 millió dollárt költött egy 116 telket tartalmazó parcella megvásárlására Decentralandban. Minden egyes telek 16 négyzetméteres, így összesen 1856 négyzetméternyi területet birtokolnak a Fashion Street negyedben.
Hol lehet telket vásárolni a metaverzumban?
Metaverzum NFT telket vásárolhatunk közvetlenül a projekttől egy sale keretében, vagy más felhasználóktól egy piactéren keresztül. A vevőt és az eladót is védi egy okos szerződés (smart contract), amely biztosítja, hogy az ügyletek mindkét fél számára zökkenőmentesen történjenek. A Binance NFT Marketplace és az OpeaSea a két legnépszerűbb lehetőség. A Binance NFT Marketplace támogatja az Ethereumot és a Binance Smart Chain-et, míg az OpeaSea az Ethereumot, a Polygont és a Klaytn-t.
Virtuális ingatlanok a jövő?
Sokak számára a virtuális földeladás gondolata talán erőltetettnek tűnik. Azonban elég csak megnézni az NFT-k, a digitális gyűjtemények és a metaverzum felemelkedését, hogy megértsük, hogyan juthattunk el oda, hogy az NFT földek sokszor drágábbak a valós telkeknél. Az ötlet nem sokban különbözik egy weboldal vagy más virtuális tér birtoklásától. A népszerű domainnevek például több százezer dollárért keltek el. Azonban az NFT földek tulajdonjogát garantálja az okos szerződéseken keresztül és ez adja a biztosítékot. Mivel a technológia világ a jövőben a metaverzum köré épül, ne lepődjünk meg, ha hamarosan még több eladó metaverzum NFT földet látunk.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás