Metaverzumban épít stadiont a Manchester City
A metaverzum – egyfajta virtuális valóság – egészen biztosan meghatározó része lesz a jövőnknek. Egy olyan világ, amelyet többek között a Microsoft, a Google, a Meta (Facebook) vagy az Apple fontosnak tart, minden bizonnyal újfajta világképet alakít ki a évtizedben. Ezúttal azt mutatjuk be, hogy akár stadion is építhető a metaverzumban!
Élet a metaverzumban
A Cryptofalkán már többször is hírt adtunk a metaverzum jelenlegi aktuális trendjeiről. A virtuális földvásárlásban rejlő lehetőségekről, a McDonalds vagy a Nike megjelenéséről a digitális világban. Ezek mind azt támasztják alá, hogy vagy együtt mozgunk a fejlődéssel, vagy lemaradunk benne. De mi is az a metaverzum? Leegyszerűsítve egy olyan virtuális valóságot takar, amelyet digitális avatárunkkal tudunk felfedezni. Ez az avatár lényegében a digitális megfelelőnk ebben a világban.
Aki a metaverzumban rejlő lehetőségek szemléletesebb bemutatására vágyik, annak érdemes elolvasni az Ernest Cline által jegyzett ,,Ready Player One” című könyvet vagy megnézni a könyv alapján, Steven Spielberg által rendezett filmet. Rendkívül tanulságos és elgondolkodtató. A lényeg tehát, hogy ezekben a virtuális terekben lesz lehetőségünk dolgozni, játszani, tanulni, vásárolni, de akár focizni vagy focit nézni is.
Manchester City az éllovas
A nemzetközi foci szerelmeseinek, az angol bajnokság rajongóinak nem kell bemutatni a manchesteri csapatot. Az angol első osztály, a Premier League jelenlegi éllovasának története meglehetősen hullámosra sikeredett. Az 1880-ban létrejött angol csapat egyike a legsikeresebb angol csapatoknak, ugyanakkor ők az egyetlen angol csapat, amelyik úgy esett ki története során egy alkalommal az első osztályból, hogy az azt megelőző évben még megnyerte azt.
A 20. század utolsó három évtizede meglehetősen gyászosra sikeredett számukra, az új évezredbe lépve azonban újra fejlődési pályára állt a csapat. Ezt koronázta meg az a tény, hogy 2008-ban az abu dhabi milliárdos, Mansour sejk lett a csapat új tulajdonosa. A tulajdonosi kör megváltozásának eredménye lett az is, hogy a csapat stadionjának nevét 2011-ben megváltoztatták. Ebben az évben felvette az Egyesült Arab Emírség nemzeti légitársaságnak, az Etihad Airwaysnek a nevét. Így lett ,,Etihad Stadium”.
Manchester City a metaverzumban
A City azonban nem csak a Premier League ponttáblázatában számít éllovasnak. Ők lettek az első csapat az angol bajnokságban, akik beléptek a metaverzum kapuján. Bár ezzel a lépéssel valószínűleg nem csak az angol bajnokság vonatkozásában vitt véghez egyedülálló dolgot, ugyanis az Etihad Stadion lesz a világ első focistadionja a metaverzumban. A hírek szerint három évre szóló megállapodást írt alá a klub vezetése a Sonyval, a munkában pedig segítségükre lesz a Sony digitális feltérképezésért felelős leányvállalata, a Hawk-Eye is.
Forrás: dailymail.co.uk
És mi szükség van erre? A kérdésre Nuria Tarre, a City Footbal Group marketingért és közönségkapcsolatokért felelős vezetője adja meg a választ. A virtuális valóságban megépített új stadion befogadóképessége gyakorlatilag korlátlan. Aki nem tud elmenni a meccsre, mert esetleg másik országban vagy kontinensen lakik, az ugyanúgy szurkolhat a metaverzumban otthonról, mintha ott lenne Manchesterben. Ezt ugyan a tévéközvetítésen keresztül is megtehetné, de a metaverzum kitágítja a lehetőségeket.
A virtuális stadionban a rajongó azon kívül, hogy több millió szurkolóval tud együtt szurkolni a kedvenc csapatának, arra is lehetőséget kap, hogy szabadon és kedve szerint változtathassa a nézőpontot és abból a szögből nézze a mérkőzést, amelyikből éppen szeretné. Nem merül fel például az a probléma, hogy mindig csak egy kapu mögött ül az ember, pedig félidőnként változik, hogy az éppen melyik csapat kapuja. A lehetőségeket illetően a határ a csillagos ég!
Tarre szerint 5 vagy maximum 10 év múlva már nem a ma ismert ,,fotelból tévézős” foci szurkolás lesz a normális és átlagos dolog. A világ olyan gyorsan fejlődik, hogy a metaverzum hamar helyet követel magának ebben. A szórakoztatás élményének megváltozása mellett azonban mindez komoly anyagi következménnyel is járhat az iparág számára. Jelenleg ugyanis egy szervezetnek értékesítik a klubok a közvetítési jogokat. A metaverzum térnyerésével azonban felmerül a harmadik személy megkerülésének lehetősége és a közvetítési jogokat akár a csapatok közvetlenül is értékesíthetik a rajongóknak. Közvetítő kikapcsolása egy ügyletből? Vajon honnan lehet ez a koncepció ismerős?
Összefoglalás
Tovább robog a metaverzum vonat. Ezúttal a Premier League egyik legsikeresebb csapata szállt fel rá azzal, hogy létrehozzák a Sonyval közösen saját stadionjuk mását a metaverzumban. Ezzel a szurkolói élmény egy egészen más szintre lesz emelhető. Ez talán sokak számára elsőre ijesztőnek tűnhet, de jobb, ha elkezdünk megbarátkozni a gondolattal. A következő időben sok hasonló hírrel fogunk még találkozni.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
Az elnök ugyan kevés tudással rendelkezik a tokenről, de kijelentései és felesége, Melania Trump saját memecoinjának megjelenése tovább fűtik a piacot
A világ legnagyobb kriptovalutájának árfolyama számos tényezőtől függ, de melyek a legfontosabbak? Három mutató az USA gazdaságából, ami mindent visz.
A közösség elégedetlen, a vezetés változni látszik, és Vitalik Buterin is egyre inkább beleáll a kriptovilág viharos diskurzusaiba.
Megfogadtad, hogy idén nem nézed tovább, hogy értéktelenedik a nehezen megkeresett pénzed? Nem éri meg várni - fektess okosan kriptovalutákba!