
A Coinbase tőzsde bitcoin készlete 2015-ös szintre csökkent
A felhasználók szerint a kiáramlás előrejelzi a felezés előtti ellátási sokkot, míg mások úgy vélik, hogy a bálnák csak áthelyezik a tőkéjüket.
Készülnek valamire a bitcoin bálnák?
A Coinbase kriptotőzsdén lévő Bitcoin-állományok kilenc éves minimumra csökkentek, ami arra utal, hogy a felhasználók állományuk jelentős részét áthelyezték a tőzsdéről.
A CryptoQuant jelentése szerint a bálnák hétvégén 18 000 bitcoint mozdítottak el közel 1 milliárd dollár értékben a Coinbase-ről. A tőzsde nyilvános megbízási könyvében jelenleg mintegy 394 000 BTC van, amelynek becsült értéke 20,5 milliárd dollár.
A BTC-állományukat a központi tőzsdékről kivonó bálnák bikás jelnek számítanak, mivel kevesebb Bitcoin áll így rendelkezésre eladásra. A közösségi médiában azonban a felhasználók megosztottak az átutalások jellegét illetően.
Egyesek úgy vélik, hogy a pénzeszközöket a letéti tárcákba helyezik át az árfolyam-emelkedésre várva, mivel a közelgő Bitcoin-felezés, amely alig két hónap múlva bekövetkezik, kínálati sokkot okoz. Mások úgy vélik, hogy az áthelyezett eszközöket likviditásra használhatják a tőzsdén kívüli (OTC) kereskedésekhez.
Largest hourly #Bitcoin outflow in 2024 from Coinbase today: 18,746 Bitcoin moved in two transactions at the same block.
— Julio Moreno (@jjcmoreno) February 19, 2024
However, the transactions have all the patterns that would suggest:
- The Bitcoin is going into custody (input consolidation, new addresses being created… pic.twitter.com/FvH1wBXg1X
A halving előtti állapot úgy tűnik magasabb fokozatra kapcsolt. Minden bitcoin feleződés során az új BTC mennyisége, amely belép a piacra, a felére csökken. A következő BTC felezés áprilisban fog megtörténni, a 740 000-es blokkmagasságban.
Sok jel utalhat a közelgő kriptovaluta bikapiacra
Jelenleg naponta mintegy 900 BTC-t bányásznak, míg a Bitcoin ETF-ek napi nettó befolyása mintegy félmilliárd dollár. A Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) több milliárd dollár értékű kiáramlásával kapcsolatos spekulációk a bitcoin árfolyamát közel két hónap után először 39 000 dollár alá szorították az év elején.
Miután a Grayscale eladásai lassultak, más Spot ETF alapkezelők kiemelt termékként tekintenek az új eszközosztályra. Vásárlásaik jelentősen megnövelték a BTC árfolyamát, ami február közepétől meghaladta a 50 000 dollárt is.
Az áprilisi feleződés után a napi bányászott BTC mennyisége mintegy 450 BTC-re csökken, miközben az intézményi kereslet továbbra is emelkedik. Ez a hatalmas kínálat-keresleti rés már korábban is bikapiaci jellegűvé tette a bitcoin árát, és ha a történelem ismétli önmagát, akkor reális az esélye annak, hogy az új mindenkori csúcsok egy éven belül megtörténnek a feleződés után.
Bár pontos előrejelzéseket nem lehet tenni, az árfolyammozgásokkal kapcsolatos elemzések és gazdasági spekulációk alapján lehet bizonyos következtetéseket levonni. Fontos azonban figyelembe venni a váratlan, úgynevezett "fekete hattyú" eseményeket is, amelyek drasztikusan megváltoztathatják az árfolyamokat.

Az első Solana Layer-2 skálázási mechanizmus bevezetése, amely megoldhatja a hálózati torlódásokat és a skálázhatósági problémákat.

Trump vámháborúja ismét megrengette a tőzsdéket, aminek hatására az S&P500 az elmúlt több mint 11 ezer napjának 29. legnagyobb esését produkálta.

Gazdasági szakértők szerint az egész olyan, mintha egy mesterséges intelligenciát kértek volna meg a képlet kidolgozására.

Arthur Hayes úgy véli, hogy a vámok helyreállíthatják a globális egyensúlytalanságokat, ami középtávon pozitív hatással lehet a Bitcoin árfolyamára.