A stake jutalmak 450%-kal magasabbak, mint az S&P 500 osztaléka
A kriptopiaci stake jutalmak jelentősen magasabbak az S&P 500 osztalékhozamánál, ami az intézményi befektetők figyelmét is felkeltette.
Kriptovaluták kontra S&P 500: hozamok összehasonlítása
Az átlagos kriptopiaci stake jövedelem jelenleg 450%-kal magasabb, mint az S&P 500 befektetőinek fizetett átlagos osztalék, annak ellenére, hogy mindkét piacon erős növekedés tapasztalható.
Március 31-én az S&P 500 - az Egyesült Államok 500 legnagyobb részvénytársaságát követő index – az elmúlt öt év legjobb első negyedéves növekedési teljesítményét produkálta, 10,16%-os emelkedéssel zárta az első három hónapot.
Az indexben szereplő részvények után kifizetendő 1,35%-os átlagos osztalékhozam azonban a valaha mért egyik legalacsonyabb érték volt. Ennél alacsonyabb mutatót eddig két alkalommal mértek, 2021 negyedik negyedévében 1,27%-os értéket, 24 évvel ezelőtt pedig -a történelmi mélypontot jelentő- 1,12%-os értéket regisztrálták.
Eközben a kripto staking jelenleg átlagosan 6,08%-os éves hozamot fizet, a Staking Rewards benchmark kimutatása szerint.
Kriptovaluták és a tradicionális piacok különbségei
Az S&P 500 osztalékhozama az indexen belüli összes részvény átlagos osztalékfizetéséből áll össze. A három legnagyobb S&P 500 vállalat közül a Microsoft jegyezte a legnagyobb osztalékhozamot, 0,71%-ot, ezt követi az Apple 0,56%-kal és az Nvidia Corp 0,02%-kal.
A top 100 kriptovaluta közül jelenleg az Algorand fizeti a legmagasabb, 84,19%-os stake jutalmat, amelyet a Cosmos követ 17,17%-kal, azt pedig a Filecoin 16,34%-kal.
Fontos megjegyezni, hogy a stakelés magas kockázatokat hordoz, mivel az eszközök gyakran zárolva vannak, ami azt jelenti, hogy a befektetők nem tudják az adott eszközt eladni, még akkor sem ha jelentősen csökkene az értéke. A kriptoeszközök volatilitása pedig köztudottan magas, amit minden befektetőnek szem előtt kell tartania.
Intézményi érdeklődés a stakelés iránt
Az intézményi befektetők is kezdenek felfigyelni a kriptopénzek stake jutalmai és az osztalékhozamok közötti jelentős különbségre. A Grayscale Investments elindított egy befektetési alapot azzal a céllal, hogy az ügyfeleik beépíthessék a kripto stakelést portfóliójukba.
Grayscale Dynamic Income Fund $GDIF is our first actively managed investment product. It seeks to optimize income in the form of staking rewards associated with proof-of-stake digital assets.
— Grayscale (@Grayscale) March 29, 2024
For important disclosures and more information: https://t.co/v5IR7nJQY1 pic.twitter.com/YTBJzJJbTQ
A Grayscale három olyan proof-of-stake alapú tokent nevezett meg amelyeket az alapban fognak tartani: az Osmosis 24%-os, a Solana 20%-os, a Polkadot 14%-os arányt fog képviselni, a fennmaradó részt pedig egyéb, kisebb kriptok fogják kitenni.
A Grayscale egyike annak a néhány vagyonkezelő cégnek - az ARK Invest és a Fidelity Investments mellett -, amely az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) részrére olyan Ethereum ETF iránti kérelmet nyújtott be, amely stakelt Ethereumra biztosít kitettséget. A spot Ethereum ETF-eket a várakozások szerint az idei évben hagyhatja jóvá a SEC.
Európai előnyök: kripto stakelés ETF-el
Ami Amerikában egyelőre csak álom a befektetők részére, az Európában már a valóság részét képezi. Magyarországról már megvásárolható számos stakelt altcoin tőzsdén kereskedett alapja, mint például az Ethereum, a Cardano, a Tezos, vagy a Matic. Ráadásul a CoinShares ezeket a papírokat most 0%-os éves költségmutatóval (TER) kezeli, ami a jelenlegi piacon figyelemreméltó ajánlatnak minősül.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.