On-chain elemzés: útmutató a Bubblemaps használatához
A blokklánc elemzés (on-chain analysis) világában új kiaknázatlan lehetőségek tárulnak fel a Bubblemaps segítségével.
Mi a Bubblemaps?
A Bubblemaps egy következő szintre emeli a blokklánc elemzést, ugyanis ez az első "kínálatellenőrző eszköz a DeFi tokenekhez és NFT-khez".
Az intuitív és modern design-nak köszönhetően a blokkláncon lévő adatok egy szempillantás alatt könnyen érthetővé és átláthatóvá válnak. A felhasználók megvizsgálhatják a tárcákat, feltárhatják az azok közti kapcsolatokat, és átláthatnak a blokklánc adatok zaján.
Ez rengeteg időt takarít meg a puszta blokkláncokon történő nyomozáshoz képest, mivel a buborékok vizuális képet adnak arról, hogyan oszlik meg a token-készlet.
Miért érdemes Bubblemaps-t használni?
A különböző blokklánc-kutató metódusok által alkalmazott egyes tranzakciók vizsgálatához képest a Bubblemaps a múltbeli adatokat összesíti és olyan módon mutatja be, amely szélesebb kontextust biztosít a blokklánc-címek és tranzakciók elemzéséhez. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egy szempillantás alatt megértsék, hogy egy token mutat-e bármilyen gyanús jelet.
A Bubblemaps segítségével gyűjthető információk közé tartoznak a következők:
-
Hogyan oszlik meg egy token kínálata;
-
Finanszírozási címek közötti kapcsolatok;
-
Hogyan kezeli az adott token alapító csapata a forrásokat;
-
Fennáll-e a likviditás váratlan megszüntetése (rug pull).
Szakértőink is szívesen fordulnak a Bubblemaps-hez, amikor egy token elemzésére kerül sor, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy egészséges kapcsolati rendszere van-e a projektnek.
Természetesen a Bubblemaps, mint önálló eszköz nem menthet meg az átverésektől, de a token-készlet eloszlásának és a címek közötti kapcsolatoknak az ellenőrzése minden alkalommal javasolt, mielőtt befektetnénk egy ígéretesnek tűnő projekt tokenjébe.
A Bubblemaps gyakorlati használata
Nézzünk egy gyors példát, hogy milyen gyorsan kaphatunk általános képet egy token kínálatáról a Bubblemaps segítségével.
A Shiba Inu az elmúlt években kriptopiac egyik legnagyobb mémtokenjévé vált, több, mint 5 milliárdos piaci értékkel.
Korábban azonosították az egymással összekapcsolt shiba tárcák egy csoportját, amelyek együttesen az érme készletének több mint 10%-át birtokolják. 2020-ban az egyik ilyen tárca 10 000 USD értékben vásárolt SHIB tokeneket, ami a teljes kínálat 10%-át jelenti.
Később ennek a tárcának a tulajdonosa úgy döntött, hogy a nagyobb biztonság és anonimitás érdekében felosztja a birtoklást a klaszterben. Ezek a tárcák vélhetően a SHIB alapítójának tulajdonában vannak.
Támogatott blokkláncok a platformon
A Bubblemaps jelenleg több nagy blokkláncot támogat, köztük az Ethereumot, a Binance Smart Chain-t, a Fantomot, az Avalanche-ot, a Cronost, az Arbitrumot és a Polygont. Ezenkívül tárgyalások folynak a Coinbase Layer 2 blockchain Base, valamint a TON és az Aurora integrálásáról, tovább bővítve ezzel a szolgáltatásaik körét.
A vizualizáció innovatív megközelítésével és a felhasználó-központú fejlesztés iránti elkötelezettségével a Bubblemaps kulcsfontosságú szerepet játszhat a blokklánc világának demisztifikálásában mindenki számára, a szakértőktől az újoncokig.
Az X Empire bejelentette, hogy az X token október 24-én debütál a The Open Network blokkláncon, és az airdrop is ugyanezen a napon érkezik.
Idén november 8-9 egy különleges, jubileumi esemény kerül megrendezésre Szlovéniában, amelyet semmiképp se hagyj ki: érkezik a NiceHashX!
Jelenleg a közösségépítés kezdeti fázisában tart a projekt, de a megjelenését nálunk olvashatjátok először.
Cowen és Tabarrok szerint Buterin hozzájárulása a monetáris gazdaságtanhoz és a DeFi-hez mérföldkő, és ezzel jogos jelölt lenne a Nobel-díjra.