
Safepal S1 kriptotárca: biztonság és kényelem egyszerre
Nem olyan rég hardveres tárcát keresgéltem, mert szerettem volna még nagyobb biztonságban tudni a kriptovalutáimat. Hosszas keresgélés után a piaci kínálatot felmérve, megtaláltam a Safepal S1-et, és úgy döntöttem, adok neki egy esélyt!
Mi a Safepal és mi köze a Binance-hez?
A 2018-ban alapított SafePal kriptobiztonsági termékek csomagját kínálja, beleértve a szoftvertárcákat (SafePal alkalmazás és bővítmény) és egy hardvertárcát (SafePal S1), amelyek több mint 48 blokklánccal és korlátlan számú tokennel kompatibilisek.
A Safepal S1 születését többen is a Binance-hez kötik, de a tőzsdének csak annyi szerepe volt benne, hogy az elsők között kezdték el támogatni a projektet. Azt is érdemes megemlíteni, hogy 2019 januárjában a Binance Blockchain Week keretein belül mutatták be elsőnek az S1 hardver tárcát, majd négy hónapra rá kezdődött meg a forgalmazás.
Safepal S1: az egyik legnépszerűbb kriptovaluta tárca
Hardveres tárcát keresgéltem, mert szerettem volna biztonságban tudni a kriptovalutáimat. Hosszas keresgélés után és a piaci kínálatot felmérve, megtaláltam azokat a szereplőket, akik jelenleg a legjobb biztonságot nyújtják. Ilyenek a trezor, ledger vagy akár a safepal. Végül úgy döntöttem, adok egy esélyt a SafePal-nak.
Ha megnézzük a safepal kínálatát láthatjuk, hogy tudunk választani 3 fajta hidegtárca közül. A cikkben most a Safepal S1-et mutatom be.
Önmegsemmisítő mechanizmus a funkciók között
A SafePal S1 kriptotárca egy olyan hardveres tárca, amely korlátlan számú kriptovalutát és különféle blokkláncokból származó NFT-t támogat. Jelenleg 33 blokkláncon több mint 30 ezer token támogatott és ezt folyamatosan bővítik.
"Küldetésünk, hogy mindenkit képessé tegyünk arra, hogy birtokolja a kripto jövőjét"
A tárca egy teljesen offline eszköz, ami többek között többrétegű biztonsági érzékelővel, valamint egy önmegsemmisítő mechanizmussal is rendelkezik. Ez a mechanizmus annyit takar, hogy mind fizikálisan mind szoftveresen érzékeli az S1, ha piszkálják, ekkor lép életbe a "formázási mechanizmus".
Mivel azonban adataink nem a készüléken, hanem a blokkláncon vannak tárolva, így azok továbbra is biztonságban vannak, amennyiben megvan a hozzájuk tartozó szólánc. Az offline állapothoz az is hozzátartozik, hogy az eszköz nem rendelkezik wifi, bluetooth, nfc de még usb eléréssel sem.
A safepal kriptovaluta tárca egy 1,3 hüvelykes IPS kijelzővel bír, egy hátlapi kamerával és öt darab navigációs gombbal. Az energiaellátásról egy 400 mAh akkumulátor gondoskodik. Kibontáskor a doboz belsejében egy tisztítókendő, a SafePal S1 pénztárca, egy felhasználói kézikönyv, egy emlékeztető kártya (3 db), egy QR-kóddal ellátott alkalmazáskártya és egy USB-kábel található.
Az S1 hideg tárca beüzemelése
A beüzemelésre nem lesz másra szükség csak a hivatalos applikációjára amit mind a Google Play Áruházból, mind pedig az App storeból le tudtok tölteni. Bekapcsoláskor beállíthatjuk a nyelvet, ami sajnos rossz hír, hogy a magyar nyelv nem támogatott.
Majd ezt követően a készülék ismerteti hogyan lehet navigálni a nyilakkal. Ha új tárcát állítunk be lehetőségünk van a 12, 18 illetve 24 szóból álló seed phrase beállítására. Mindenkinek azt javaslom, hogy a 24 szóból álló lehetőséget válassza a biztonság maximális megtartására. Minél több szóból áll a lánc, annál kisebb az esély egy esetleges feltörésre.
Miután kiválasztottuk, hogy hány szóból álljon a szólánc, ezeket négyesével mutatja a kijelzőn az eszköz. Írjuk le a csomagban található kártyára, de fontos, hogy a sorrendre figyeljünk. Az első szó az első helyre kerüljön a második a másodikra és így tovább. Majd ezek után az OK gomb lenyomásával a készülék visszateszteli, hogy helyesen írtuk-e le a seed phraset.
Ha ezzel megvagyunk, be kell állítani egy PIN-kódot, ami azért fontos, mert minden tranzakció, ami a tárcáról kifelé megy végbe az a QR kódokon kívül ezzel a PIN-kóddal lesz hitelesítve, növelve a biztonságot. De az eszköz kéri a PIN-kódot akkor is, ha új blokkláncot adunk a tárcához, mivel kezdetben csak pár kriptovalutát és blokkláncot lát.
Ezeket majd nekünk kell hozzáadni, de a folyamat egyszerű. A beüzemelés végén meg kell adni a tárca nevét, ami lehet akármi, de fontos, hogy tudjuk mert később a telefonos applikációban is könnyebb navigálni a tárcák között, ha tudjuk melyik-melyik.
Telefonos applikáció segít a kriptotárca használatában
Az S1 használatához szükség lesz az applikációra a telefonunkon, amin keresztül párosítsuk a tárcát. A safepal alkalmazás egy decentralizált pénztárca alkalmazás, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy útközben is felmérjék kriptoeszközeiket.
Az S1 kriptotárcával szkenneljük be a QR-kódot az alkalmazásban az eszköz „beolvasás” elemére kattintva. Ezzel párosítja az eszközt az alkalmazással. Végül meg kell adni PIN-kódot az S1 eszközön, amely dinamikus QR-kódokat nyit meg a képernyőn. Olvassuk be a QR-kódokat az alkalmazással.
Tag the DApp you use the most🙌 pic.twitter.com/vLx4fpJjM4
— SafePal - Crypto Wallet (@iSafePal) December 19, 2023
Az applikáció számos dologgal rendelkezik, ezek között ott van a különböző Dapp-ok használata, valamint beépített binance felülettel is rendelkezik, de van lehetőség NFT tárolására, valamint kriptovaluta váltásra is, de akár le is tudjuk azokat kötni.
Konklúzió: Megéri-e a pénzét a Safepal S1 kriptotárca?
A kérdés összetett és szubjektív, így nem lehet egyszerűen válaszolni rá. Mindig mérlegeljünk a saját preferenciáink alapján. Mi szól számomra a Safepal S1 ellen? Talán a nagyon olcsó anyaghasználat, ami tapintásra rögtön érezhető.
Mi szól mellette? A készülék ára, ami jelenleg 49,99 $, és a konkurencia ezen a szinten nem képes hasonló készüléket biztosítani. Az eszköz számos funkciója olyan érzést kelt, mintha a "mission impossible" egyik kelléke lenne, de akár az is az eszköz mellett szólhat, hogy a firmware frissítésen kívül nincs szükség számítógépre a használatához, elegendő csupán egy mobiltelefon.
Összességében a SafePal S1 egy remek kriptotárca azoknak a belépő szintű kriptobefektetőknek, akik viszonylag kevés anyagi ráfordítással, de biztonságosan szeretnék tárolni a kriptovalutáikat vagy NFT-iket.

A Solana közössége elutasította az inflációs reformot, de sokan mégis a decentralizált irányítás sikerének tekintik a döntési folyamatot.

A Pepe újra nyeregben van, és végre ismét profitot hozott a 2024. decemberi csúcsot követő eladási hullám után.

Kétpárti támogatással halad előre a GENIUS Act, amely jogi keretet adna a stabilcoinoknak és erősítené az USA versenyképességét.

Tekintsük át, miért vált a kriptovaluta egy fő fizetési eszközzé a kaszinókban, és milyen előnyöket nyújt a felhasználóknak.